Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Czy oświetlenie led jest zdrowe dla oczu?

Czy oświetlenie led jest zdrowe dla oczu?

Wiele osób zastanawia się czy oświetlenie LED jest zdrowe dla oczu? Zastosowanie diod ledowych jest coraz powszechniejsze, dlatego też przed podjęciem decyzji o ich montażu, warto zapoznać się z treścią poniższego artykułu.

Światło ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka, ponieważ po części reguluje jego tryb biologiczny. Zdaniem naukowców człowiek powinien przynajmniej przez lampa wisząca ledkilka godzin dziennie przebywać w świetle o natężeniu około 400 Lux, aby jego organizm mógł działać prawidłowo. Brak światła skutkuje spadkiem koncentracji i sennością. Według najnowszych badań oświetlenie LED nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia człowieka, ale tylko wówczas, gdy jest ono odpowiednio dobrane i wykonane z najlepszej jakości komponentów. Właściwie wyprodukowane diody LED nie powodują zagrożenia dla wzroku człowieka. Jeśli wybiera się zbyt tanie oświetlenie diodowe, można zauważyć jego migotanie. Może wywoływać ono takie objawy jak:

- przyspieszone zmęczenie wzroku,
- pieczenie i swędzeniem powiek,
- ból oczu,
- uczucie ciężkości powiek,
- mroczkami przed oczami z towarzyszącymi im zawrotami i bólami głowy,
- pogorszenie widzenia,
- trudności w koncentracji i wzmożoną pobudliwość nerwową.

Odpowiednio dobrane oświetlenie LED nie powinno oślepiać osoby znajdującej się w pomieszczeniu, w którym jest ono zamontowane.

Czy oświetlenie LED jest zdrowe dla oczu i jakie diody należy wybierać?

Warto dodać, iż słabej jakości diody LED emitują niebieskie światło, które bardzo negatywnie wpływa na fotoreceptory w nabłonku barwnikowym siatkówki, co przyspiesza choroby wzroku zwane ADM, związane z degradacją plamki żółtej po 40 roku życia.

Aby uniknąć problemów zdrowotnych, wynikających z przebywania w pomieszczeniach z oświetleniem ledowym, należy inwestować w wyroby od sprawdzonych producentów. Gwarantują oni, że oferowane przez nich diody LED nie zawierają niebezpiecznych substancji, takich jak miedź, nikiel, arsen i ołów, a także posiadają atesty jakości i certyfikaty, stanowiące o bezpieczeństwie ich użytkowania.

Dobrej jakości diody LED nie wpływają na pogorszenie jakości widzenia, nawet po wielu godzinach pracy z ich udziałem, a także emitują przyjemne dla wzroku, nie powodujące jego zmęczenia światło. Diody LED renomowanych producentów są dostosowane do konkretnego rodzaju pomieszczenia i mogą świecić z różnym natężeniem, co nie powoduje efektu oślepiania.

Wybierając oświetlenie ledowe warto jest zainwestować w wyroby od najlepszych producentów. Tylko wówczas masz 100% pewności, że emitowane światło nie będzie negatywnie wpływać na zdrowie Twoich oczu.

Zobacz nasze produkty: Lampy wiszące LED

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

Zapisz się do naszego newslettera

Zdobywaj rabaty i kody promocyjne na zakupy w naszym sklepie